Ayarlanabilir Ofis Koltukları

Ofis çalışmalarında verim önemlidir. Bu yüzden ofis mobilyalarında dayanıklılık kadar konfor da önem taşır. Çalışanların en rahat ettikleri oturma pozisyonunu alabilmeleri ve uzun süre oturma pozisyonunda kalıyor olsalar dahi herhangi bir rahatsızlık duymamaları, çalışma saatlerini çok daha verimli geçirmelerini sağlar. Günümüzde çok sayıda ofis koltuğu bu beklentilerin tümünü maksimum düzeyde karşılayabiliyor.

Özellikle ayarlanabilir ofis koltukları kullanıcısına rahatlık sunarken fonksiyonel özellikleri ile de göz dolduruyor. Koltukların en önemli özelliği boyunun istendiği gibi tek bir hareketle ayarlanabilir olmasıdır. Ofis koltuğunun alt bölümünde yer alan aparat sayesinde koltuğun yüksekliğinin yanı sıra yaslanma bölümünün eğimi de en rahat edilecek şekilde kolaylıkla ayarlanabilir. Bu sayede gün içerisinde koltuğu kimi zaman dik, kimi zaman ise dinlenme pozisyonunu alması için yatay bir şekilde ayarlamak mümkün olabiliyor.

Elbette yüksek düzeyde konfor sunan ofis koltuklarından tek beklenti rahat olması değil. Aynı zamanda her yöne hareket edebiliyor olması da en mühim özellikler arasında yer alıyor. Ofis koltuğu üretimi sektöründe lider konumda olan firmalar artık örümcek ayak formunda olan ofis koltukları modellerine daha fazla ağırlık vermeye başladı. Örümcek ayar, ofis koltuklarının 360 derece olmak üzere her yöne kolaylıkla hareket edebilmesini sağlıyor.

Bu durumda akla ilk gelen zemine zarar verip vermediğidir. Modern ofis koltuğu çeşitlerinin ayak bölümünde özel malzemelerden imal edilmiş tekerlekler kullanılıyor. Dolayısıyla her türlü zemin üzerinde kullanıma uygun olan bu tekerlekler zemine hiçbir zarar vermiyor. Tüm ofis sahipleri hiç tereddüt etmeden tercihlerini örümcek ayaklı ofis koltuğu modellerinden yana kullanabilir.

Yeni ofis koltuğu modellerinin dikkat çeken özelliklerinden biri de bel desteğine sahip olmalarıdır. Dik bir pozisyonda oturulması durumunda yaslanma bölümüne kazandırılmış olan eğim bel çukurunu doldurarak çeşitli sağlık sorunları yaşanmasını önleyebiliyor. Bununla beraber bel ağrılarının ortaya çıkmasının da önüne geçilmiş oluyor. Fonksiyonel olduğu kadar sağlıklı da olan yeni ofis koltuğu çeşitleri arasından tercih yaparken önceliği mutlaka ayarlanabilir ofis koltuğu çeşitlerine vermelisiniz. Bu sayede tüm ofis çalışanlarının kendilerini evlerinde olduğu kadar rahat etmelerini sağlayabilirsiniz.

AYARLANABİLİR OFİS KOLTUKLARI İÇİN TIKLAYINIZ
Nazalli
Nazalli