Ofis Koltukları 2015 Modeller

Ofis mobilyaları artık eskisinden çok daha konforlu ve estetik bir görünüm kazandı. Hatta artık ofislerde istenen her türlü ortam yaratılabiliyor. Bunu sağlayan, birbirinden çok farklı tarzlarda tasarlanan ofis koltukları ve diğer ofis mobilyaları oluyor. Daha rahat, daha estetik ve daha uzun ömürlü olmasının yanı sıra ofis koltukları 2015 yılında çok daha fonksiyonel bir forma büründü.

Peki, ofis koltuklarında ve diğer ofis mobilyalarında ne gibi değişimler meydana geldi? Öncelikle mobilyalar eski dönemlerde olduğu gibi birbirine çok benzeyen birkaç modelden ve birkaç renkten ibaret değil. Aklınıza gelebilecek her türlü renkte koltuk çeşitleri ile karşılaşabilirsiniz. Renk seçeneklerinin gayet zengin olması, firmaların logolarında ya da amblemlerinde kullandıkları renklerde bir ofis dekorasyonu yapmalarının da önünü açabiliyor.

Yapı sektöründe lider konumda olan firmaların büyük bir bölümü özel sipariş de kabul ediyor. Dilerseniz üzerinde firmanızın logosunun yer aldığı ofis mobilyaları için özel sipariş verebilirsiniz. Ofis sandalyeleri artık ayarlanabilir bir form kazandı. Sandalyelerin oturma bölümünün hemen altında yer alan kol yardımı ile yüksekliği dilediğiniz şekilde ayarlamanız mümkün olabiliyor. Ayrıca modeller arasında amortisörlü tasarımlar da mevcut.

İstediğiniz yükseklikte sandalyenin sabitlenmesini sağlayan özel mekanizmaların kullanıldığı ofis sandalyelerinin yalnızca yüksekliği değil yaslanma bölümü de ayarlanabilir bir özellik taşıyor. Yaslanma bölümünün eğimini yine kolaylıkla ayarlayabiliyorsunuz. Şayet dik bir pozisyonda oturuyorsanız sandalyenizin yaslanma bölümünü de dikleştirebiliyorsunuz.

2015 yılında tasarlanan ofis sandalyelerinin bir diğer özelliği de bel desteğine sahip olmalarıdır. Sandalyelerin yaslanma bölümünde bel oyuntusunun geldiği alana özel bir eğim veriliyor. Bu sayede sandalyeye oturulduğunda bel, yaslanma bölümündeki eğim yardımı ile korunuyor.

Oturma pozisyonunda vücut ağırlığının tümünün belde toplanmasının önüne geçildiği için çok uzun süre oturulması durumunda dahi herhangi bir bel ağrısı veya buna benzer şikayetler ortaya çıkmıyor. Firma sahiplerinin bu tür hususlara büyük önem verdiği bilinir. Çünkü çalışanların ağrıdan uzak durması, çalışma saatlerini çok daha verimli geçirmelerini de beraberinde getiriyor. Dolayısıyla daha büyük performanslar sergilenebiliyor. Firma sahipleri ofis çalışanlarından en iyi performansı alabilmek için olabildiğince konforlu mobilyalara yöneliyor.  

OFİS KOLTUKLARI 2015 MODELLERİ İÇİN TIKLAYINIZ
Nazalli
Nazalli